Besob Logo

2009 YILININ İLK GENEL SEKRETERLER TOPLANTISI YAPILDI

2009 YILININ İLK GENEL SEKRETERLER TOPLANTISI YAPILDI

Haziran 2009 Genel Sekreter Eğitimi  Gerçekleştirildi

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından bağlı odaların genel sekreterlerine yönelik olarak kanun doğrultusunda her yıl iki kez düzenlenen Genel Sekreter Eğitimleri kapsamında 2009 Yılı 1. eğitimi Haziran ayında  Balıkesir-Ören 'de Gerçekleştirildi. 26.06.2009 da yapılan seminer BESOB Başkanvekili Hüseyin KÖSE ''nin konuşmasıyla başladı . Programda ilk olarak Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yaygın Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet EKİZ Esnaf ve Sanatkarlar İçin Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Projesi hakkında genel bir bilgi verdi. Daha sonra BESOB Genel Sekreteri Ramazan TUNCER yılın ilk altı ayında yapılan çalışmalara ve BESOB Büyük Sanayi Sitesi 'ne ilişkin genel bir değerlendirmede bulundu.   

Programın ikinci bölümünde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunu    uzmanlarının sunumları gerçekleştirildi.Teşkilat ile İlgili Kuruluşlar Uzman Yardımcısı Murat KABAKÇI "5362 Sayılı  Kanun Uygulamaları ve Olağan Genel Kurul  İşlemleri" ne  ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. TESK Muhasebe Müdürlüğü Muhasebe Memuru Yeşim Can BUZLUK  ise  "Muhasebe  Uygulamaları"na ilişkin bilgi verdi. BESOB a bağlı odaların genel sekreterleri bu bölümde eğitimcilere sorular yönelterek her iki konudaki bilgilerini arttırma şansı buldu.

BESOB Eğitim Müdürü Gülbin OKUR tarafından genel sekreterlere uygulanan sorun analizi ve durum tespit anketi sonrasında eğitim programı sona erdi .

Haberin Diğer Resimleri