Besob Logo

40. YILINI DOLDURAN ESNAFA PLAKET VERİLDİ

40. YILINI DOLDURAN ESNAFA PLAKET VERİLDİ

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) tarafından meslekte 40. yılını dolduran esnafa plaketleri düzenlenen törenle verildi. 12 Aralık 2009 Cumartesi günü düzenlenen törene Devlet Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ile çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Esnafın sıkıntılarını yakından bildiklerini kaydeden Bakan Çelik, esnaf sitesi için çalışmaların devam ettiğini ve en geç 1,5 yıl içinde tamamlanacağını söyledi. Bakan Çelik ayrıca şehir merkezine grosmarket yapılmasına izin vermeyeceklerini de sözlerine ekleyerek, "Esnafı daha fazla mağdur etmemek için düğmeye basacağız. Büyük yatırımcı yer açmak istiyorsa şehir çıkışlarına yer açsın. Şehir merkezine daha fazla büyük market açılıp küçük esnafın yok olmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
.
TESK Başkanı Bendevi Palandöken de, Bakan Çelik’in her zaman yanlarında olduğunu belirterek, küçük esnaf olarak haklarını istediklerini belirtti. Palandöken, esnafın mütevazı dükkanını koruyarak devletine vergisini hakkıyla ödemek istediğini ifade etti

Konuşmaların ardından  meslekte 40 yılını dolduran 366 esnafa İznik Çinisi tabaklardan oluşan plaketler Bakan Faruk Çelik ,BESOB Başkanı Arif TAK ve protokol üyeleri tarafından  verildi.

Haberin Diğer Resimleri