Besob Logo

ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLERİ ODASI SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLERİ ODASI SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

Bursa Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği - Bursa İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen "Hayat Boyu Öğrenme Projesi" eğitimleri kapsamında Temmuz 2010 da eğitimlerini tamamlayan 750 Özel Halk Otobüsü şoförü 18.09.2010 Pazar günü düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

BESOB İşletmelerüstü Eğitim Merkezi''nde yapılan tören TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ,Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Genel Başkanvekili Bahri Şarlı’nın yanı sıra AK Parti Bursa milletvekilleri Ali Koyuncu ve Mehmet Tunçak,TESK Başkan Vekili Burhan Aksak,BESOB Başkanı Arif Tak,BESOB Yönetim Kurulu ,BESOB''a bağlı odaların başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.


Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet EKİZ-''in projeyi tanıtması ile başlayan programda Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Ramazan ÇALAN verilen eğitim desteği için oda üyeleri adına BESOB  a ,Bursa İl Milli eğitim Müdürlüğü ve eğitmenlere teşekkür etti. BESOB Başkanı Arif TAK yaptığı konuşmada  proje eğitimleri öncesi yapılan ön çalışmada şoför esnafının özellikle iletişim  ve müşteri ilişkileri alanında eğitim ihtiyacı olduğunun ortaya çıktığını bu nedenle ilk aşama eğitimlere bu grupta başlandığını anlatarak eğitim alan kişilerin nitelik artışına katkılarından dolayı eğitimcilere teşekkür etti."Bursa`da 100 bin esnaf var. Her yıl 15 bin kişiye eğitim vereceğiz. Bursa bu eğitimlerle çağ atlayacak” dedi.Törene katılan AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak da, eğitimin önemli bir  ihtiyaç olduğunu söyledi.TESK Başkanı Bendevi PALANDÖKEN yaptığı konuşmada yapılan projenin önemini belirterek tüm illere yaygınlaştırılmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından Özel Halk Otobüsçüleri Odası tarafından Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar , eğitmenler Uğur Nikbay,Ferhat Karakaş ,Mehmet Ekiz ve Yalçın Kireççi ve BESOB  Başkanı Arif TAK''a  çini plaket verildi.TESK Başkanı Bendevi PALANDÖKEN ise  BESOB adına  Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla GÜLSAR ''a teşekkür plaketi sundu.

Tören, otobüs şoförlerine sertifika dağıtımı yapılmasıyla sona erdi.

Haberin Diğer Resimleri