Besob Logo

Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Girişimcilere Hibe ve Kredi Desteği 

Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası KOSGEB ile işbirliği yaparak “Girişimcilik Eğitim Programı” düzenleyecek.4 Hafta sürmesi ön görülen programdan yararlanmak isteyenler Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odasına başvuracaklar. 

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Fahrettin BİLGİT açıklamasında Yenişehir’de yeni bir iş  Kurmak isteyenler için KOSGEB ortaklığında yapacakları   projenin çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.BİLGİT  ;eğitime katılanların  KOSGEB ‘in sunduğu hibe ve faizsiz    Kredi desteklerinden de yararlanacaklarını belirtti. BİLGİT ;planlanan programın asıl amacının ülkedeki mevcut istihdamın önce korunması ardından da artırılması  olduğunu  belirtirek "amaç ülkemizdeki işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmaktır"dedi.  

Fahrettin BİLGİT  ;öngörülen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”programlarına katılanların 4 Hafta süreyle;iş kurma ve yönetme,iş planı hazırlama,pazarlama planı hazırlama gibi konularda eğitimler alacaklarını da söyledi.Derslerde girişimci adaylarına kuracakları işletmelerin daha uzun ömürlü ve verimli olması için önemli bilgiler aktarılacağını ifade eden BİLGİT,”Dersler uzmanlar tarafından verilecek;bu programa katılanlara iş hayatında karşılışabilecekleri muhtemel sorunlar anlatılacak ve bunları önceden tahmin edip,ona göre çözüm üretmeleri için bilgilendirilecekler”diye konuştu.        

100 BİN LİRA DESTEK 

Öte yandan”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programına katılanlar 27 bin TL Geri Ödemesiz,70 bin Tl’de uzun vadeli ve düşük faizli kredi olmak üzere yaklaşık 100 bin TL’lik hibe ve destek alma fırsatı da bulacakları öğrenildi.Söz konusu programdan yararlanmak isteyenlerin Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na başvurmaları gerektiğide belirtildi..               

SON MÜRACAT TARİHİ :23.05.2011                                               

KURS BAŞLAMA TARİHİ       : 25.05.2011

İRTİBAT TELEFONLARI       :0.224.7730921-0.224.7724673

Haberin Diğer Resimleri