Besob Logo

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK BESOB’U ZİYARET ETTİ.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK BESOB’U ZİYARET ETTİ.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK BESOB’U ZİYARET ETTİ. 
ÇELİK; “BESOB BÜYÜK SANAYİ SİTESİ ARITMASI İLE ÖRNEK OLMALI”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, BESOB Büyük Sanayi Sitesi’nin Kestel’e prestij kazandıracak olmanın yanı sıra en ciddi kentsel dönüşüm projelerinden biri olacağını kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kestel’de yapılacak olan sanayi sitesinin Avrupa’nın en modern arıtma tesisi ile dünyaya örnek olması gerektiğini söyledi. Çelik Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde (BESOB) gerçekleştirilen Kestel Çataltepe’de yapımı süren ’BESOB Büyük Sanayi Sitesi’ ile ilgili toplantıya katıldı. Esnaf sitesi konusunun çok eskiye dayandığını anlatan Çelik, ’’Kestel’de yapılacak olan sanayi sitesi Avrupa’nın en modern arıtma tesisine sahip olmalı. Site bu özelliği ile hem dünyaya hem de Türkiye’ye örnek teşkil etmeli’’ dedi.

- ESNAFIN YANINDAYIZ

Söz konusu sitenin Kestel’e prestij kazandıracak olmanın yanı sıra en ciddi kentsel dönüşüm projelerinden de biri olacağını dile getiren Çelik, ’’Bu projede de her zaman olduğu gibi esnafın yanındayız’’ diye konuştu.

- PROJEYE 24 ODA DAHİL

BESOB Başkanı Arif Tak, hayata geçirilen projeyle Bursa’da çığır açtıklarını ileri sürdü. Bursa’da esnafın sıkıntı içerisinde üretim yaptığını dile getiren Tak, ’’Bu duruma bir çare bulabilmek adına bu sitenin kurulması için adım attık. Proje zaman zaman sekteye uğrasa da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) ve siyasilerimizin desteği bize güç verdi’’ diye konuştu. Tak, mermerciler odası, hurdacılar odası ve keresteciler odası hariç 24 odanın bu projeye dahil olduğunu da sözlerine ekledi.

- YOL KONUSU HALA SIKINTILI

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, gerçekleştirilecek olan 500 milyon dolarlık projenin Kestel’in gelişimi açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Acar, ’’Projede yol konusu hala sıkıntı. Ankara yolu ile bağlantısı bir an önce sağlanmalı. Biz belediye olarak projenin arkasındayız’’ diye konuştu.

- 500 MİLYON DOLARLIK PROJE

Şehir Plancısı Nilüfer Taşan yaptığı sunumda, projenin Kestel-Çataltepe’de 3 bin 600 metrekarelik bir alanı kapsadığını söyledi. Taşan, ’’Toplam 2 bin 650 adet işyerini kapsayan projenin maliyeti de 500 milyon dolar olacak. Bu proje esnafa güç verecek ve hayatta kalmalarına destek olacak’’ diye konuştu. Projenin 1’inci etabının fiilen başladığını kaydeden Taşan, ilk etabın 125 dükkândan oluştuğunu ve mobilyacıları barındıracağını belirtti.

ÇELİK İŞ-KUR PROJELERİNDEKİ %50 İŞ İSTİHDAMININ %20 YE İNECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Haberin Diğer Resimleri