Besob Logo

ARİF TAK’A TAM DESTEK

ARİF TAK’A TAM DESTEK

BESOB’a bağlı Oda başkanları, teşkilatın simge isminden yana tavır koyacaklarını açıkladılar.

ARİF TAK’A TAM DESTEK

BESOB’da 21 yıldır esnaf ve sanatkârlara hizmet veren Arif Tak, 4 Mayıs’ta yapılacak kongre öncesinde güç gösterisi yaptı. 105 odadan 97’sini desteğini arkasına alan Tak,  adeta yapılacak kongre öncesinde güven tazeledi.

Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında yapılan genel kurullarda başkan ve yöneticilerini belirleyen Bursa esnaf teşkilatı, 4 Mayıs gerçekleşecek olan birlik kongresinde Arif Tak’ı destekliyor. Birliğe bağlı 105 odadan 97’sinin başkan ve yöneticileri, dün düzenledikleri ortak basın toplantısında Arif Tak ve ekibini destekleyeceklerini deklare ettiler.

DENEYİMLİ BAŞKANA İHTİYACIMIZ VAR

Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (BESOB) Gökdere’deki merkez binasında dün saat 10.30’da düzenlenen basın toplantısında, oda başkanları adına açıklamayı Mahrukatçılar Odası Başkanı İbrahim Kurt yaptı. Kurt açıklamasında, 97 oda başkanı ve delegasyonu olarak Arif Tak’ı yeniden aday gösterdiklerini kamuoyuna duyurdu. İbrahim Kurt, Arif Tak’a neden destek verdiklerini de açıklayarak, “Çataltepe’deki Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Büyük Sanayi Sitesi’nin tamamlanabilmesi için Arif Tak’ın deneyimine, bilgisine ihtiyacımız var. Ayrıca yeni yasayla birlikte ilçelerin tümünün Büyükşehir’e bağlanmasının ortaya çıkaracağı bazı sorunların da Arif Tak tarafından daha kolay çözümlenebileceğini inanıyoruz” dedi.

TEŞKİLATA BİRLİKTELİK MESAJI

Kendisine destek veren başkanlara, yöneticilere, esnaf teşkilatında görev yapan sekreterlere ve personele teşekkür ederek konuşmasına başlayan BESOB Başkanı Arif Tak ise, teşkilata birlik mesajı verdi. Birlik bünyesinde 21 yıldır hizmet verdiğini belirten Tak, Esnaf ve sanatkârların büyük bir teşkilat olduğunu belirterek, BESOB’un bugünlere gelmesinde birlikteliğin önemli olduğunu belirtti.

DESTEĞİNİZ BİZİM İÇİN ‘TAPU’DUR

Oda başkanlarının desteğini ‘tapu’ olarak kabul ettiğini, bu hareketin kendisini hizmet adına esnafa daha çok borçlandırdığını kaydeden Başkan Tak, “Esnaf ve sanatkâra hizmeti bir ibadet olarak görüyoruz. Sizlere imkânlar ölçüsünde maddi manevi her türlü hizmeti vereceğimize söz veriyoruz.  Fedakârlık yaparak gece-gündüz çalışacağız” dedi.

Tak, 4 Mayıs’ta BESOB Eğitim binasında yapılacak kongreye siyasiler, bakanlar, belediye başkanları, federasyon başkanları başta olmak üzere birçok konuğun gelebileceğini belirterek, katılımın tam sağlanmasını, konukların iyi ağırlanarak, Bursa’ya yakışır bir kongre yapılmasını da istedi.

Haberin Diğer Resimleri